Menu Podręczne

Do wyścigu pozostało

Sezon 2009 zakończony

Sponsorzy

 

Wyszukiwarka

Intermarche-Racing przed VIII i IX r. WSMP PDF Drukuj Email
Środa, 26 Sierpień 2009 23:18

 


Zmagania w cyklu Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski wkraczają w decydującą fazę. Do zakończenia sezonu pozostały już tylko cztery wyścigi. Dwa pierwsze rozegrane zostaną podczas najbliższego weekendu. Runda WSMP tym razem odbędzie się na torze Pannonia-Ring, a w zawodach wystartuje między innymi reprezentant Intermarche-Racing, Piotr Nowacki. Zawodnik z Trzebiatowa przed tymi zmaganiami zachował jeszcze szanse na miejsce w pierwszej ?trójce? na koniec sezonu.

Pierwotnie runda ta miała zostać rozegrana w słowackich Piestanach. Zawody zostały jednak przełożone o tydzień później i przeniesione na drugi co do ważności węgierski obiekt.
Pannonia-Ring położony jest w pobliżu miejscowości Sárvár. Węgierski obiekt jest przede wszystkim torem, na którym ścigają się motocykliści. To właśnie tam między innymi swoją formę jazdy wyścigowym ?jednośladowcem? szlifował swego czasu sam Michael Schumacher.
Węgierski tor posiada ciekawą konfigurację. Jedno jego okrążenie liczy 4,74 km. Co prawda jest on położony z dala od miejskich aglomeracji, ale dobra infrastruktura z pewnością przypadnie do gustu polskim zawodnikom. Warto wspomnieć, iż w skład całego obiektu wchodzi także karto drom, na którym rozgrywane są zawody CEZ Trophy. Cykl WSMP po raz pierwszy zawita na ten tor.
Nowacki przed zawodami na Węgrzech posiada w swoim dorobku 36 punktów i traci jedynie trzy ?oczka? do drugiego w punktacji Macieja Rybarczyka.
Podczas tych zawodów rozegrane zostaną dwa wyścigi w Dywizji 4 do 2000 ccm i przed startującym VW Golfem VI TDI  (samochód zbudowany w Polsce przez VW Racing Polska) Nowackim szansa zdobycia nawet 20 punktów.
Dodajmy, że po rundzie na Pannonia Ring kierowcy będą mieli jeszcze do rozegrania tylko wrześniową rundę na torze w Poznaniu.


 

Piotr Nowacki:
?Przed nami kolejna eliminacja Mistrzostw Polski. Tym razem Węgry w zastępstwie słowackich Piestan. Póki co nie wiadomo, ilu zawodników przyjedzie na Pannonia-Ring. Z naszego zespołu startuję tylko ja. Co prawda będzie mi towarzyszył syn Adam, ale tym razem jako widz. Tomek pojedzie w Moście w kolejnej eliminacji Skoda Octavia Cup. Został zaproszony przez czeskiego managera Mateusza Lisowskiego, Jirego Lipinę. Na zawody te przybędzie prawdopodobnie ponad 50 tysięcy kibiców, a to za sprawą niezwykle widowiskowych wyścigów ciężarówek. Jeżeli chodzi o WSMP, to wszystko pozostaje otwarte. Pomiędzy czołowymi zawodnikami są jeszcze zbyt małe różnice w punktach, aby można było cokolwiek przesądzać. Zawody będą rozgrywane przy bardzo wysokiej temperaturze, także w samochodzie można się spodziewać 60?70 stopni Celsjusza. Jeżeli dodamy do tego kompletny ubiór zawodnika, to można sobie wyobrazić jaki będzie to wysiłek. Ale oczywiście zaraz po starcie na nic już się nie zwraca uwagi i zapowiada się ciekawa walka. Golf, którym wystartuję po ostatnich zawodach musiał przejść poważny remont, a to na skutek licznych ?obcierek? z innymi samochodami. Niestety nie pozwoliło to na jakiekolwiek modyfikacje, zabierając czas mechanikom na przywrócenie pełnej sprawności. Jestem jednak dobrej myśli i nastawiam się na ostrą walkę.?

Pannonia-Ring ? informacje o torze
www.pannonia-ring.com
Długość: 4740m
Szerokość: 11-13 m
Zakręty: 18(lewe 7, prawe 11)
Najdłuższa prosta: 700 m

WSMP - Dywizja 4 do 2000 ccm ? klasyfikacja generalna przed zawodami na Pannonia Ring
1. Tomasz Gajewski Renault Clio 44 pkt.
2. Maciej Rybarczyk Renault Clio  39 pkt.
    Sebastian Pachura VW Golf V TDI  39 pkt.
4. Piotr Nowacki VW Golf VI TDI 36 pkt.
5. Filip Sladecka Alfa Romeo 156 S2000 20 pkt.
6. Julo Koncek Vauxhall Vectra BTCC 14. pkt