Menu Podręczne

Do wyścigu pozostało

Sezon 2009 zakończony

Sponsorzy

 

Wyszukiwarka

Tomasz Nowacki po kwalifikacjach IV rundy SOC PDF Drukuj Email
Sobota, 29 Sierpień 2009 17:52

W dniu dzisiejszym Tomasz Nowacki - reprezentant Intermarche-Racing, wystartował w pierwszych w karierze kwalifikacjach Ceska Pojistovna Skoda Octavia Cup. Zawodnik z Trzebiatowa debiutujący w tym pucharze, mimo problemów technicznych z samochodem zaprezentował się z dobrej strony.

Nowacki co prawda uplasował się na 13. miejscu, ale gdyby nie przerywający w kwalifikacjach silnik, wynik mógł być zdecydowanie korzystniejszy.
Przed kwalifikacjami wydawało się, że Nowacki startujący tak jak Mateusz Lisowski w barwach zespołu ACA Autocentrala Hlucin, w ogóle nie wystartuje w czasówce. Na szczęście samochód udało się odpalić i zawodnik z Polski mógł pojawić się na torze. Octavia Nowackiego nie była co prawda w pełni sprawna, ale mieszkańcowi Trzebiatowa udało się wyprzedzić kilku rywali.

Tomasz Nowacki:
"Puchar Skoda Octavia Cup jest bardzo fajną sprawą. Bez wątpienia startują tutaj klasowi zawodnicy. Po dzisiejszym dniu widzę, że robię systematyczne postępy. Mam co prawda jeszcze kilka rzeczy do poprawienia w swojej jeździe. Dzisiaj nie zabrakło z mojej strony kilku poślizgów, ratowań, ale ogólnie dzień zaliczam do udanych. Samochód niestety popsuł się przed kwalifikacjami, stąd nie mogłem pokazać wszystkich moich możliwości. Mechanicy zespołu z pewnością poradzą sobie z problemem i jutro wystartuję. Skoda jest bardzo fajnym samochodem. Jutro na pewno będę walczył i postaram się przebić do pierwszej dziesiątki.

IV runda Skoda Octavia Cup ? kwalifikacje ,Autodrom Most (CZ)
1. Petr Fullin (CZ) Vekra Racing Team 1:52.483?
2. Ales Jirasek (CZ) Autocentrala Hlucin +0,210
?3. Mateusz Lisowski (PL) Autocentrala Hlucin +0,321?
4. Milan Vankat (CZ) Automedia +0,583
?5. Frantisek Dosek (CZ) Jozef Pekar +0,786
...
13. Tomasz Nowacki (PL) Autocentrala Hlucin +2,240