Menu Podręczne

Do wyścigu pozostało

Sezon 2009 zakończony

Sponsorzy

 

Wyszukiwarka

Punkty w debiucie PDF Drukuj Email
Niedziela, 30 Sierpień 2009 22:37

Drugi z reprezentantów Polski występujących w Skoda Octavia Cup, Tomasz Nowacki, zaliczył bez wątpienia bardzo udany debiut w tym pucharze. Startujący w barwach zespołu Autocentrala Hlucin zawodnik z Trzebiatowa w swoim pierwszym występie zdobył punkty i z pewnością ucieszył swoją postawą szefostwo teamu.
Po problemach technicznych w kwalifikacjach, Nowacki do pierwszego biegu ruszał z 13. pola. Pomyślny start i kilka ciekawych pojedynków z rywalami, w tym także z Lucią Panackovą, było dobrym znakiem przed drugim wyścigiem. Ten pierwszy Nowacki ukończył na 10. miejscu, w drugim z kolei po świetnej jeździe zdołał przebić się na 6. miejsce. Startujący zarazem w barwach Intermarche-Racing zawodnik wykręcił piąty czas najszybszego okrążenia w całej stawce.
Teraz przed starszym z braci Nowackich przygotowania do udziału w kolejnej rundzie DSMP, a w finałowej eliminacji SOC w barwach Autocentrala Hlucin wystartuje brat Tomasza, Adam.

Tomasz Nowacki:
-  Jestem bardzo zadowolony ze swojego debiutu. Do pierwszego swojego wyścigu podszedłem spokojnie i starałem się zebrać jak najwięcej doświadczenia odnośnie jazdy w Skoda Octavia Cup. Po kilku pierwszych okrążeniach stawka zawodników się podzieliła. Ja znalazłem się w grupie z Jiri Jupą i Lucie Panackovą. Parę razy doszło do ciekawych pojedynków pomiędzy nami, ostatecznie wjechałem na metę za Jiri'm i Lucią. Zmieściliśmy się w 0,5 sekundy. W drugim biegu postawiłem wszystko na jedną kartę. Pojechałem najszybciej jak mogłem. Na pierwszym zakręcie doszło do ostrej przepychanki, udało mi się jednak wyjść z tej sytuacji obronną ręką. Potem sukcesywnie wyprzedzałem rywali. Pomógł mi bardzo jadący przede mną Mateusz Lisowski. Złapałem tempo i do czasu jego problemów ze Skodą, jechałem za nim starając się dotrzymać mu kroku. Muszę przyznać, że jazda za moim kolegą bardzo dużo mi dała. Dojechałem do mety na szóstym miejscu, ale nawet jakby wyścig trwał dłużej, nie dogoniłbym Milana Vankata. Zespół Autocentrali tworzy fantastyczną, wyścigową rodzinę. Zostałem bardzo dobrze przez nich przyjęty. Chciałbym podziękować za ten start Jiri Lipinie, swojemu mechanikowi, Januszowi i Mateuszowi Lisowskiemu, którzy dali mi bardzo dużo cennych rad podczas tego weekendu oraz trzymającej mocno kciuki mojej narzeczonej.

IV runda Skoda Octavia Cup - Autodrom Most (CZ)
1. wyścig

1. Petr Fulin - Vekra Racing Team 32:11.134
2. Mateusz Lisowski - DHL Autocentrala Hlucin +14,241
3. Patrik Nemec - Automedia +22,290
4. Frantisek Dosek - Jozef Pekar +22,316
5. Daniel Skalicky ? Vekra Racing Team +22,773
6. Milan Vankat ? Automedia +24,397
...
10. Tomasz Nowacki - Autocentrala Hlucin +32,755


2. wyścig
1. Petr Fulin - Vekra Racing Team 32:25.649
2. Ivan Vrsinsky - Vekra Racing Team +13,673
3. Daniel Skalicky ? Vekra Racing Team +13,938
4. Jiri Jupa - Vekra Racing Team +16,042
5. Milan Vankat - Automedia +16,406
6. Tomasz Nowacki - Autocentrala +19,773