Menu Podręczne

Do wyścigu pozostało

Sezon 2009 zakończony

Sponsorzy

 

Wyszukiwarka

Nowacki nadal w grze PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 31 Sierpień 2009 20:46

Bardzo interesująco zapowiada się finałowa poznańska eliminacja Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Rozegrana w miniony weekend na węgierskim torze Pannonia-Ring VIII i IX eliminacja nie przyniosła większych rozstrzygnięć. Chociaż sprawa tytułu wydaje się już być przesądzona, to o pozostałe dwa miejsca na koniec sezonu walka będzie trwała do ostatniego wyścigu. Piotr Nowacki, reprezentant Intermarche-Racing, z węgierskiej rundy WSMP po raz kolejny wyjechał z punktami i pucharem. Zawodnik z Trzebiatowa przed tą eliminacją zajmował w punktacji czwarte miejsce ze stratą tylko trzech ?oczek? do drugiej lokaty.Kwalifikacje pokazały, iż zawodnik Intermarche-Racing startujący obsługiwanym przez VW Racing Polska VW Golfem VI TDI jest w dobrej formie. Nowacki zapewnił sobie trzecie pole startowe wśród zawodników z Polski. Trzeba bowiem pamiętać, iż ta runda WSMP odbywała się w ramach Mistrzostw Węgier. Pierwszy wyścig weekendu odbył się w niesamowicie trudnych warunkach. Potworna ulewa spowodowała, że zawodnicy wystartowali za safety carem, który opuścił tor dopiero po trzech okrążeniach.
Między kierowcami rywalizującymi o punkty w cyklu WSMP w klasie do 2 litrów trwała zacięta walka. Nowacki bliski był osiągnięcia mety na drugim miejscu, jednak błąd spowodował niestety, że kierowca VW Golfa ukończył wyścig na 4. pozycji.
Drugi bieg weekendu Nowacki ukończył już na trzecim stopniu podium i przed dwoma finałowymi wyścigami znajduje się na trzecim miejscu w punktacji z 47 ?oczkami? na swoim koncie. We wprowadzonym od tego sezonu Super Pucharze Polski reprezentant Intermarche-Racing plasuje się na bardzo wysokim szóstym miejscu.
Ostatnia tegoroczna runda WSMP rozegrana zostanie na torze Poznań w dniach 11-13 września.

Piotr Nowacki:

?W dniu wyścigu od świtu padał ulewny deszcz. Przed samym startem trochę się rozjaśniło, ale tylko na chwilę. Przez wszystkie okrążenia mocno padało. Trochę bałem się jazdy na mokrym torze, ale szybko okazało się, że niepotrzebnie. Jechało mi się fantastycznie. Byłem na drugiej pozycji i goniłem Tomka Gajewskiego. Niestety w Golfie nie ma ABS-u, raz odhamowałem odrobinę za mocno i przeleciałem przez żwir. Kilkaset metrów jazdy po trawie spowodowało, że drugie miejsce mi uciekło. Po wyścigu okazało się, że tempo z jakim jechałem powinno wystarczyć nawet na pierwsze miejsce w klasie. Niestety byłem czwarty. W drugim dniu po starcie narzuciłem sobie za małe tempo. Liczyłem, że uda mi się zaatakować Pachurę i Rybarczyka w drugiej części wyścigu, bo czułem, że jestem od nich szybszy. Maćka dopadłem zgodnie z planem. Niestety przyjechałem sekundę za Sebastianem. Tak naprawdę zabrakło mi jednego okrążenia. Na razie jestem trzeci w klasyfikacji do 2000 ccm i liczę jeszcze na to, że uda mi się powalczyć o drugie miejsce."

VIII i IX r. WSMP, Pannonia Ring (Węgry) ? wyniki

Piotr Nowacki

1. wyścig: 4. miejsce
2. wyścig: 3. miejsce
Klasyfikacja D4 do 2000 ccm: 
P. Nowacki 3. miejsce (47 pkt.)