Menu Podręczne

Do wyścigu pozostało

Sezon 2009 zakończony

Sponsorzy

 

Wyszukiwarka

Udane testy PDF Drukuj Email
Piątek, 11 Wrzesień 2009 09:55

Trwają przygotowania polskich zawodników do startu w finałowej eliminacji Ceska Pojistovna Skoda Octavia Cup. W tym tygodniu na torze w Brnie odbyła się sesja testowa w której uczestniczyło kilka zawodników. Oprócz zespołu DHL Autocentrala Hlucin z Polakami w składzie w zajęciach na torze wzięli udział zawodnicy z innych zespołów.
Adam Nowacki - drugi z zawodników z Polski, który wystartuje w finałowej rundzie w Brnie, podczas testów miał okazję pojeździć pucharową Skodą w trzech 30-minutowych sesjach. Początkowo w samochodzie zawodnika z Trzebiatowa wystąpiły problemy techniczne, na szczęście zespołowi DHL Autocentrala udało się z nimi uporać i Nowacki mógł dalej trenować.
- Po początkowych problemach, potem udało się pojechać 90 minut ? powiedział Adam Nowacki. - Najlepszy czas uzyskany przeze mnie był bardzo obiecujący, co dobrze rokuje na najbliższe zawody. Skoda jest naprawdę fajnym samochodem, aczkolwiek trochę bardziej miękkim niż Golf. Dużo dały mi wcześniejsze jazdy na symulatorze, bo poznałem dobrze ten tor. Po treningu wraz z zespołem Autocentrali analizowaliśmy telemetrię. Są jeszcze dwa miejsca gdzie tracę czas. Jeśli uda mi się poprawić te błędy powinno być bardzo dobrze. Tymczasem teraz koncentruję się na niedzielnym wyścigu długodystansowym w Poznaniu.