Menu Podręczne

Do wyścigu pozostało

Sezon 2009 zakończony

Sponsorzy

 

Wyszukiwarka

Czas na start Adama PDF Drukuj Email
Czwartek, 17 Wrzesień 2009 22:47

Po starcie zawodnika Intermarche-Racing Tomasza Nowackiego w IV rundzie Ceska Pojistovna Skoda Octavia rozegranej na torze w Moście, w finałowej eliminacji tego pucharu zadebiutuje jego brat Adam. Zawodnik z Trzebiatowa wystartuje w zespole Autocentrala Hlucin i tym samym wsiądzie za kierownicę Skody, którą w ubiegłym roku startował zwycięzca tego pucharu ? Michael Vorba.

Adam Nowacki przed zawodami w Brnie zaliczył sesję testową razem z czeskim zespołem podczas której spisał się bardzo obiecująco. W najbliższy weekend zawodnik z Trzebiatowa postara się zapewne poprawić wynik swojego brata, który w drugim wyścigu zawodów w Moście uplasował się na bardzo dobrym, szóstym miejscu.
Warto przypomnieć, iż razem z Nowackim w teamie Autocentrali wystartuje Mateusz Lisowski, który w Brnie stanie przed szansą wygrania całego cyklu.
Występ Nowackiego w Brnie powinien także w jakimś stopniu dać odpowiedź, gdzie w przyszłym sezonie wystartuje zespół Intermarche-Racing. Propozycji jest kilka, ale jak stwierdził szef tego teamu ? Piotr Nowacki, ostateczne decyzje zapadną w listopadzie.

Adam Nowacki:
- Przede mną bardzo ważny start. Będę chciał zaprezentować się z dobrej strony przed zespołem Autocentrali. Testy pokazały, że stać mnie na dobre czasy okrążenia, ale wyścigi w SOC rządzą się swoimi prawami. Pucharowa Octavia jest bardzo fajnym samochodem, ale nie można nią za bardzo rzucać w zakrętach. Na treningach po raz pierwszy startowałem na torze w Brnie. Jest to ciekawy obiekt, a różnica poziomów dodaje wrażeń. Cieszę się, że będę miał okazję wystartować w barwach takiego zespołu jak Autocentrala, dodatkowo w tych samych barwach co Mateusz. Jego rady oraz analiza telemetrii z Jiri Lipiną naprawdę dużo mi dają. Liczę na miejsce w pierwszej dziesiątce.