Menu Podręczne

Do wyścigu pozostało

Sezon 2009 zakończony

Sponsorzy

 

Wyszukiwarka

Intermarche-Racing przed finałową rundą DSMP PDF Drukuj Email
Wtorek, 13 Październik 2009 14:12

Podobnie jak w ubiegłym sezonie, także tegoroczne zmagania w cyklu Długodystansowych Samochodowych Mistrzostw Polski zakończą się na Automotodromie Brno. Zawodnicy z Polski będą rywalizowali w ramach wyścigu pod nazwą ?Epilog? kończącego również walkę w Mistrzostwach Czech.

Kierowcy zgłoszeni do DSMP o punkty będą się ścigać w pierwszych trzech godzinach tego sześciogodzinnego biegu. Wśród 57 załóg zgłoszonych do wyścigu w Brnie nie brak teamu Intermarche-Racing w składzie: Adam, Piotr i Tomasz Nowaccy. Zawodnicy startujący w barwach Trzebiatowa nadal zachowali szanse na tytuł wicemistrzowski w klasie 2. Przed decydującym wyścigiem załoga VW Golfa VI TDI zajmuje bowiem trzecie miejsce w punktacji ze stratą tylko 2 ?oczek? do drugiego w klasyfikacji zespołu. Zawody w Brnie będą debiutem na tym torze Piotra oraz Tomasza. Adam rywalizował już na tym obiekcie w ostatniej tegorocznej rundzie Ceska Pojistovna Skoda Octavia Cup.

Główny wyścig imprezy rozpocznie się w sobotę o godzinie 14.00. Decydujące rozstrzygnięcia w DSMP nastąpią tuż po 17.00.

Opinie przed zawodami:

Tomasz Nowacki:
- Jestem bardzo pozytywnie nastawiony do wyścigu w Brnie. Choć nigdy nie jeździłem jeszcze na tym torze, uważam go za jeden z ciekawszych obiektów. Jest dość długi i bardzo górzysty co sprawia, że trzeba trochę inaczej planować pokonywanie poszczególnych zakrętów. Przez ostatnią awarię niestety nie mamy szansy już na pierwsze miejsce, ale ciągle możemy walczyć o tytuł wicemistrza. Mamy nadzieję, że tym razem szczęście dopisze i dojedziemy do mety na wysokiej pozycji. Poza tym wyścig w Brnie będzie dość ciekawy ze względu na dużą ilość aut w różnych klasach. W każdym razie będzie to na pewno interesujące widowisko warte zobaczenia. Zapraszam wszystkich chętnych do Brna na ostatni wyścig tego sezonu.

Adam Nowacki:
- W najbliższy weekend odbędzie się ostatnia eliminacja Długodystansowych Samochodowych Mistrzostw Polski, na której możemy zapewnić sobie tytuł pierwszego Wicemistrza Polski. Sytuacja dla mnie jest niesamowicie przykra, ponieważ do ostatnich chwil nie będę mógł
potwierdzić mojej obecności. Wpływ na to mają sprawy osobiste i służbowe. Tor w Brnie miałem okazję bardzo dobrze poznać podczas mojego udziału w Skoda Octavia Cup, dlatego czułbym się naprawdę mocny dzięki doświadczeniu jakie w tych zawodach zdobyłem. Pozostaje mi poczekać na wydarzenia najbliższych dni i mieć nadzieję, że wszystko potoczy się po mojej myśli, a wynikiem będzie piękna walka zakończona naszym sukcesem.

Piotr Nowacki:
- Przed ostatnią eliminacją nastroje mamy raczej średnie. Wiemy już, że Mistrzostwo Polski przeszło nam koło nosa i pozostaje tylko walka o tytuł wicemistrzowski. Szkoda, bo wygraliśmy w tym roku wszystkie kwalifikacje i zdecydowanie prowadziliśmy w każdym wyścigu. Niestety jeden wypadek i dwie awarie samochodu wpłynęły na rozstrzygnięcie mistrzostw przed końcem sezonu. Niemniej jednak ten rok jest pierwszym w naszej karierze, także chyba narzekać tak do końca nie możemy. Oczywiście nie składamy jeszcze broni i bardzo będziemy chcieli wygrać ostatnią eliminację. Samochód jest bardzo dobrze przygotowany i mamy nadzieję, że tym razem dojedzie do mety. Na tor wybieramy się już w środę, tak aby wykorzystać wszystkie wolne treningi zorganizowane w ramach zawodów. Prawdopodobnie będziemy także testowali Lotusa dzięki uprzejmości Piotrka Soji. Powoli zaczynamy myśleć o przyszłym sezonie. Nie wiemy jeszcze gdzie będziemy startowali. Mamy kilka propozycji i decyzję podejmiemy do końca roku. W rachubę wchodzą zarówno starty w Polsce, jak i za granicami naszego kraju. Na 30 października zostaliśmy zaproszeni na kolejne testy w Moście, ale nie chcę na razie zdradzać czym będziemy jeździli. Na dzień dzisiejszy nie jest problemem znalezienie zespołu z samochodem do wynajęcia. Podstawowym problemem są pieniądze. To bardzo drogi sport, a nas startuje aż trzech z jednej rodziny. To bardzo duże wydatki, dlatego też nasza decyzja o startach w przyszłym roku będzie wypadkową tego, co byśmy chcieli i tego, na co będzie nas stać. Cały czas szukamy nowych sponsorów. A tak przy okazji, chciałbym pogratulować naszej największej konkurencji, Patrykowi i Sebastianowi Pachurom, tytułu mistrzowskiego.

Harmonogram zawodów

Piątek ? 16.10
11.00 ? 11.30 Epilog? wolny trening
11.40 ? 12.10 Epilog ? wolny trening
12.20 ? 12.50 Epilog ? wolny trening
15.00 ? 16.00 Epilog ? kwalifikacja 1
17.15 ? 17.30 Epilog ? kwalifikacja 2
17.40 ? 18.10 Epilog ? kwalifikacja 2
19.10 ? 20.10 Epilog ? kwalifikacja 3

Sobota ? 17.10
10.45 ? 11.05 Epilog warm-up
14.00 ? 20.00 Epilog ? wyścig
17.00 Koniec zmagań w DSMP

Automotodrom Brno ? informacje o torze
Długość: 5403 m
Szerokość: 15.00 m
Zakręty: 14 ( lewe 6, prawe 8)
Odcinki proste: 13
Najdłuższa prosta: 636,56 m
Pojemność: 40 samochodów
Rekord toru: Alex Yoong Jr - Formuła A1, czas okrążenia 1:47.296